
Я так зрозумів у нас багато прихильників катка, вам варто прочитати це.
Дванадцять людей із травмами, отриманими при падінні на ковзанці в ТРЦ “Подоляни”, звернулися за вихідні до травмпункту лікарні швидкої допомоги
Це переважно гематоми, розтягнення сухожиль, було два незначних переломи, — повідомив головний лікар лікарні швидкої допомоги Віктор Кміта. — Такі травми не страшні, але дуже неприємні. Можуть вивести зі строю на декілька тижнів.
Тому, перш ніж ставати на ковзани, треба реально оцінити власні можливості, фізичну підготовку.
Одразу не катається ніхто. Потрібно, щоб минув якийсь час, аби людина навчилася. Покаталася з інструктором, потренувалась, — радить Віктор Кміта.
Щонайменше двоє інструкторів завжди присутні на ковзанці. Вони вчать стояти на ковзанах, допомагають підвестися тим, хто впав, стежать за відвідувачами і роблять зауваження тим людям, які порушують правила безпеки. Година індивідуальних занять з інструктором коштує 30 грн.
Важко сказати, скільки треба часу новачку, аби навчитися. Усе залежить від індивідуальних здібностей людини, — зазначає керівник відділу маркетингу ТРЦ “Подоляни” Віктор Гевко.
Поряд із ковзанкою працює медпункт, де надають першу допомогу тим, хто травмувався при падінні на лід. Біля каси висять правила безпеки.
Значно серйозніші травми тернополяни отримують, катаючись на гірських лижах, додає Віктор Кміта. Найчастіше пошкоджують колінні суглоби.
В одного чоловіка були переламані обидві ноги, а інший влетів у дерево, мав переломи рук і хребта. Його спочатку лікували в Івано-Франківську, потім рідні привезли сюди, — розповідає лікар.
Окрім того, за його словами, щотижня у травмпункт привозять дві-три людини, травмованих у ДТП. Такі травми, як правило одні з найважчих, зауважує пан Кміта.