Головна » 2007»Листопад»17 » Новий мультфільм “Бі Муві” стартував у тернопільських кінотеатрах
Новий мультфільм “Бі Муві” стартував у тернопільських кінотеатрах
19:18
Дозвольте вам відрекомендувати Баррі Бі Нельсона – бджілку і за сумісництвом головного героя мультфільму “Бі Муві”. Баррі тільки закінчив коледж і намірювався з захопленням приступити до роботи, але всім його мріям раптово настав кінець.
Він розчарувався у своїй кар’єрі. Адже єдиний даний Баррі вибір – збирати мед протягом усього свого життя. Не бажаючи миритися з подібною долею, він втік з дому і відправився у вільне плавання просторами Нью-Йорка, доки не зустрів своє кохання в обличчі Ванесси. Вона й розповіла Баррі, що весь мед, над яким так працюють його побратими, з’їдають люди. Ображений подібною несправедливістю до глибини душі, він вирішує подати на людство в суд за подібну експлуатацію.
Перше, що не рекомендується навіть намагатися знайти у стрічці, так це сенс. Такого тут немає взагалі, хоча подібне зухвальство можна пояснити досить просто – це ж мультфільм. А мультфільми, в першу чергу, робляться для дітей, яким байдужа будь-яка сенсовність того, що відбувається на екрані. Головне, щоб було цікаво, весело і красиво. Тому запитання на зразок: чому бджілки стільки років поспіль мовчали, а тут раптом пригадали, що вміють розмовляти людською мовою, і чому це вони не просто подали в суд на людство, а ще й виграли нього – м’яко кажучи, є незмістовними. Та якщо їх задаватиме ваша дитина, то відповідь доведеться таки пошукати.
Інша ж справа, що для дорослої людини в стрічці цікавих моментів надто мало, а тому і лізуть в голову подібні запитання. Складається враження, що мультиплікаційний жанр зараз переживає кризу: стрічки штампуються пачками, а виділити немає що. Все чудово: ідея красива, виконання відмінне, зображення радує. Але ось смішних моментів чомусь не так багато. Звичайно, діти залишаються задоволеними і радими. Та їхнім батькам, які ще добре пригадують старі добрі часи, коли мультфільм з комп’ютерною анімацією був чимось надзвичайним, таким, що взагалі виходило за рамки розуміння. А на екранах розміреними кроками ходила звичайна анімація зі справді смішними жартами і цікавими сюжетами, які зараз викликають шалену ностальгію.
Висновок — мультфільм для дітей. Часи, коли і діти, і батьки з однаковим захопленням могли дивитися мультики, давно пройшли, а подібні речі кінематографи, схоже, робити розучилися.